2024.12.18
Rengeteg díjra jelölték a Wickedet
Eddig 22 díjat nyert és kereken 100 elismerésre jelölték a Wicked címû filmmusicalt.
A díjak és jelölések a kritikusok különféle társaságaitól és filmes szakmai szervezetektõl érkeztek, ezek közül a legjelentõsebb a négy Arany Glóbusz, amelyekrõl a Hollywoodban akkreditált külföldi tudósítók döntenek. Ezek után biztosra vehetõ, hogy Oscar-jelölésbõl sem lesz hiány.
A díjak és jelölések egyfelõl a Wickedet mint produkciót értékelik - legjobb film -, de kijut az elismerésekbõl a két fõszereplõnek - Ariana Grande és Cynthia Erivo -, a rendezõnek, az operatõrnek, a forgatókönyvíróknak, továbbá gyakorlatilag mindenkinek, aki jelentõsebb munkát végzett a filmben (sminkes, berendezõ, jelmeztervezõ).
Közben meglett a Wicked jövõre látható második részének címe: Wicked: For Good. A cím a két hõsnõ, Elphaba (Cynthia Erivo) és Glinda (Ariana Grande) duettjére utal, amelyben arról énekelnek, hogy ellenségeskedésektõl tarkított barátságuk örökre megváltoztatta az életüket. Az új címrõl természetesen a két fõszereplõ tájékoztatta a közönséget az Instán.
Még mindig közben: a Variety arról ír, hogy a Wicked két sztárja véd- és dacszövetséget kötött még a forgatás elõtt. Grande ugyanis jóval nagyobb sztárnak számít, mint Erivo, ezért attól lehetett tartani, hogy õ egy szekérderéknyi pénzt kap, brit kolléganõjét pedig bagóval fizetik ki, ahogy Hollywoodban szokás, pedig ugyanannyit fognak dolgozni a filmben. Úgyhogy Grande felhívta Erivót, és pontról pontra végigvették a szerzõdéseiket, hogy még véletlenül se lehessen kitolni senkivel.
(Wicked - már a hazai mozikban!)
Forrás: abc24 media