2024.01.10
Itt a 2024-es Fishing himnusza, a Bohemian Betyars és a Platon Karataev vadonatúj dala
Egy rendkívüli együttmûködés eredményeként a feszt
"Ez volt a legelsõ dal, amit megírtam, még tizenévesen, a fejemben, akkor még gitározni sem tudtam, csak szólt belül. Végül a Platonnal túlságosan más irányba indultunk el, de a dalt ettõl függetlenül jónak tartottam, így 2020-ban, a covid alatt kerestem meg a Bohemian-t elõször a közös alkotás ötletével - azóta csináljuk a számot, hol kisebb, hol nagyobb lendülettel. Nagyon sokat jelent nekem az, hogy most megjelenik, de talán még többet az egész alkotófolyamat a Bohemian-nel, izgalmas megtapasztalás volt, fõleg, hogy mi még soha nem csináltunk ilyet. Ha lett volna egy kvíz, hogy melyik két együttes csinálja közösen a következõ Fishing-himnuszt, talán a Bohemian-Platon páros kapta volna a legkevesebb szavazatot, mégis úgy érzem, hogy egy homogén anyag született, mert ebben a dalban mindkét zenekar lépett egyet a másik felé, és emiatt olyan dolgokat is megengedhetett magának, amit amúgy magában már nem merne bevállalni. Az pedig végtelenül megtisztelõ, hogy a 15 éves Fishing-tõl megkaptuk ezt a lehetõséget, amiért ezúton is hála!" - mondta el Balla Gergely, a Platon Karataev zenésze.
"Számunkra is izgalmas és új élmény volt együtt dolgozni Gergõékkel, hiszen más világból jövünk, viszont emberileg megvolt a kapocs, így a feladat már csak az volt, hogy zeneileg is megtaláljuk azt. Ennyi féle verzióját talán még egy dalnak se hallottam, mint ami ehhez készült az elmúlt három évben, de a végeredmény megérte. Talán majd pár év múlva vicces lenne kiadni egy kislemezt a dal minden változatával. Mindenesetre egy nagy utazásnak értünk a végére és szerintem mindkét zenekar sokat tanult belõle, amitõl csak jobb dalszerzõk lettünk." - tette hozzá Szûcs Levente, a Bohemian Betyars gitáros-énekese.
A legbarátságosabb fesztiválnak mondott Fishing on Orfû bérletei idén is nagyon kapósak, több, mint a háromnegyedük már gazdára is talált. A fesztivál zenei programját január 8-án teszik közzé, ekkor indul a napijegyek értékesítése is. A fesztivált június 26-29-ig szervezik meg Orfûn.
Forrás: abc24 media